Adrian Boczkowski – o mnie

Adrian Boczkowski

Kluczem do zrozumienia świata i podejmowania decyzji jest dla mnie zdrowy rozsądek połączony z logiką i wyczuciem. W gospodarce, w zarządzaniu konkretną firmą i na rynkach finansowych jest więcej psychologii i socjologii, niż większości z nas się wydaje. Nie jestem więc bezkrytycznym fanem excela, analizy fundamentalnej czy też technicznej albo „szklanej kuli”. Ciekawszymi myślami pragnę dzielić się w tym serwisie – liczę na interesujące dyskusje.

Staram się zrozumieć świat, patrząc na niego z różnych perspektyw, zawsze jednak całościowo. Nie widzę tylko akcji czy obligacji, ale całą spółkę wraz z branżą i sytuacją makro. Przyszłość trzeba antycypować, a nie opierać się na przeszłości.

Szczęśliwie wybrałem SGH (zarządzanie i marketing – ZiM, finanse i bankowość – FiBa), studiowałem też w Niemczech, zbliżyłem się do licencji doradcy inwestycyjnego/CFA, a spojrzenie na bankowość centralną i sprawy makro pogłębiłem na studiach podyplomowych INE PAN. Jestem w trakcie studiów doktoranckich na SGH, gdzie skupiam się szczególnie na kwestiach podnoszenia wartości firm dzięki właściwemu corporate governance. Pasjonuję się rynkami finansowymi i realnym biznesem – w tym budowaniem wartości i skutecznym zarządzaniem w obecnym turbulentnym otoczeniu oraz błyskotliwymi strategiami. Z rzeczy pozafinansowych – uwielbiam motoryzację, muzykę, innowacje i nowe technologie, a także jazdę na rowerze, pływanie i tenisa. Z zaciekawieniem poznaję też świat jeździectwa.

Pierwszym moim zajęciem zawodowym miało być (i praktycznie już było) doradztwo strategiczne w jednej z firm „wielkiej czwórki”, ale splot różnych okoliczności sprawił, że rozpocząłem fascynującą dziennikarską przygodę – w Gazecie Giełdy „Parkiet”. Później tworzyłem analizy spółek, rynków i makro w „Pulsie Biznesu”. Inwestorzy dzwonili z podziękowaniami – to dla mnie była największa satysfakcja. Dużo życiowej i finansowej mądrości zawarłem w swojej książce, która szczególnie przyda się wszystkim eksporterom i importerom oraz graczom na rynku opcyjnym – Hedging: Droga do bogactwa czy bankructwa? Praktyczne lekcje z 23 przypadków, w których hedging zapewnił pomyślność lub podciął skrzydła. Polecam, również jako lekturę do poduszki dla niefinansistów.

Obecnie – od połowy kwietnia 2011 roku – współtworzę firmę relacji inwestorskich, public relations, doradztwa biznesowego i obsługi transakcji na rynku kapitałowym – P&L. Praca z zarządami spółek giełdowych, a z drugiej strony z inwestorami, analitykami i mediami jest niezwykle inspirująca. Tym bardziej, że mam styczność z wieloma mądrymi i interesującymi osobami, z firmami – liderami swoich branż, ze wszystkimi aspektami różnorodnych biznesów. A skoro żyjemy w ciekawych czasach (łącznie z preludium czwartej globalnej rewolucji technicznej), to jestem przekonany, że nie zabraknie ciekawych tematów do dyskusji.

Zachęcam do kontaktu – ab (at) hosssa.pl

Pozdrawiam serdecznie!
Adrian Boczkowski


Każdy element serwisu hosssa.pl jest chroniony prawem autorskim.
Przeczytaj „
Prawa autorskie i zastrzeżenia prawne„.