Cormay: SMA rewelacyjnie wspiera trend wzrostowy

Osobiście czuję się komfortowo z inwestycjami silnymi fundamentalnie. Nawet jednak w ich przypadku przydatna może okazać się analiza techniczna. I to ta najprostsza. Mam nadzieję, że ta obserwacja okaże się dla Was pomocna. Abstrahując od różnorakich formacji technicznych, często przy długich ruchach kursu rewelacyjną podpowiedzią są średnie kroczące. Przy wyraźnym trendzie zwyżkowym „wolna” SMA (prosta średnia krocząca), czyli np. z 200 sesji, potrafi być bardzo mocnym wsparciem. W praktyce może to oznaczać dobry moment na zajęcie/zwiększenie pozycji długiej.

Przykład? Bardzo dobrze widać to na notowaniach PZ Cormay, globalnej już firmy produkującej odczynniki i aparaturę diagnostyczną. Fundamenty pozwalają jej dublować rokrocznie wyniki, a jednocześnie industrializuje ona rewolucyjną technologię badań krwi (już wiosną odbędzie się prezentacja przełomowych analizatorów, które – np. w gabinecie lekarskim – z jednej kropli krwi w kilka chwil wykonają wszystkie badania biochemiczne z niespotykaną obecnie precyzją i przy dużo niższym koszcie niż pozwalają na to dotychczasowe technologie). Stąd silny trend wzrostowy, nawet pomimo zawirowań na globalnych rynkach.

Co pokazuje wykres z SMA200 obecnie? Wygląda na to, że po raz kolejny kurs odbił się od SMA200. Historia jednocześnie pokazuje, że okolice SMA200 to niezwykle dobry moment na zakup akcji spółki PZ Cormay. Spójrzcie na grafikę (SMA200 jest zaznaczona na niebiesko).

crm_sma200_k

Masz ciekawe obserwacje techniczne z innych spółek? Może rozpoczniemy ciekawą dyskusję o wsparciu techniką długoterminowych trendów fundamentalnych? Zapraszam do komentarzy.


Zawartość tego serwisu to wyraz osobistych poglądów autora, które nie stanowią “rekomendacji” w rozumieniu przepisów prawa, a każdy element serwisu hosssa.pl jest chroniony prawem autorskim.
Przeczytaj “
Prawa autorskie i zastrzeżenia prawne.

10 komentarzy

  1. kto jest w zacnym gronie akcjonariuszy od 2-3 PLN ten dobrze o tym wie Szkoda że teraz już więcej ludzi się dowie

  2. A ja pozdrawiam Prezesa. Czytałam dzisiaj wywiady PAP na GPWinfostrefa i muszę przyznać, że czapki z głów!!!

  3. o ranyyyyyyyyyyyyyy!!!! jak mozna bylo ladnie isc z 2 na 20 zl!!! Ze tez nie znalam cormeya wczesniej!!! Chociaz wyglada na dalszy rajd wiec dobre do zastanowienia bo tu przynajmniej sie zarabia a nie traci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.