Getin wchodzi do MW Trade…

…czyli wieści szybko się rozchodzą. Zabawa w „głuchy telefon” ma jednak spore ryzyko, jeśli nie zna się szczegółów „dilu”.

Dobrym przykładem jest tu MW Trade, fajna, nieduża spółka zajmująca się finansowaniem służby zdrowia. Wokół niej kręciło się już kilku potencjalnych kupujących. Rozmawiali z głównymi właścicielami, którzy dysponują pakietem kontrolnym. Najwidoczniej byli zainteresowani „skeszowaniem” biznesu, bo toczyły się poważne rozmowy. O tym, że deal został przyklepany, wymownie mówił kurs i obroty. Tu i tu był wystrzał (wykres poniżej).

Notowania MW Trade /Bloomberg
Notowania MW Trade /Bloomberg

 „Insajderowanie” na ostatni moment (bolączka nie tylko naszego rynku) tym razem niezbyt się jednak udało… Czerwoną kreską na wykresie zaznaczyłem moment podania wiadomości o podpisaniu umów między Getin Holding a głównymi akcjonariuszami MW Trade. Niebieska linia to z kolei cena z wezwania, która – zgodnie z umową – ma nie rosnąć. Wynika z tego, że ktoś trochę przepłacił… Ale chociaż było efektownie, bo MWT znalazła się wśród liderów wzrostów na GPW :). Choć fundamentalnie spółka jest warta raczej więcej niż obecna kapitalizacja, to jednocześnie po zachowaniu kursu i obrotów widać, że zobaczyliśmy „gorący” kapitał. Ktoś się sparzył, bo potem szybko wychodził z gry.

Prawdopodobnie ktoś (lub „ktosie”) usłyszał (usłyszeli), że Getin wchodzi do MW Trade. Czyli że kurs eksploduje. Czyli że trzeba brać towar ;) No i było dziarskie ładowanie. Emocje podobne jak przy węgierskich wątkach w PKO BP Tylko że przy takich transakcjach jak  Getin-MW Trade kluczowe są warunki. Tu akurat cena. Ta informacja przyszła już jednak później, stąd takie bujanie kursem (na zakupy nie wybrał się więc nikt blisko związany z transakcją). Znając życie, po okresie wezwania, pod skrzydłami Getinu i przy sprzyjającym rynku, mcap MWT powinien już kontynuować stabilny marsz w górę, czego życzę wszystkim akcjonariuszom. A tym, którzy mają pokusę „insajderować”, polecam przestudiowanie stosownych ustaw, łyknięcie trochę rynkowej etyki, wzięcie głębokiego oddechu, zastanowienie się nad przeczytanymi dwa punkty wyżej rzeczami i duuuużo rozsądku, zanim (nie) wybiorą drogę na skróty.

4 komentarze

  1. Chchchchaa do tej pory panom insiderom zawsze zabawa się udawała. Teraz wreszcie się przejechali! DOBRZE!!!! Leszek – wara od M.W.Trade ponieaż to to dobra spółka!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.